V posledních letech máme možnost se setkávat s mnohými knihami osobního rozvoje. Nemalou část nich jsem také přečetl. Tento článek na blogu si ale nedělá nárok na to, aby některou z knih upřednostňoval a některou zkritizoval.

Okamžik, kdy zatoužíme po některé knize osobního rozvoje, znamená to, že jsme se vydali na cestu, kdy si uvědomujeme, že v nás vězí nějaký potenciál, který chceme rozvinout dále. Je to možná i situace, kdy nejsme spokojeni se současnou životní situaci a toužíme po změně. Změně, která nás dovede do vysněného cíle, ve kterém se střetneme s našimi doposud nesplněnými přáními.

Možná si teď říkáte, že v životě není pro každého z nás bohatství, a proto jsme to my, co se musí obětovat pro ostatní. Ne, tomu tak určitě není. Neexistuje žádný dokument od narození, kde by bylo napsané, že osoba ta a ta, bude vykonávat v životě to a to. Ve většině případů si za celý život, který vytvoříme, v jaké životní situaci se nacházíme, můžeme my sami. Je to základní uvědomění, které v nás vytvoří pravidlo, díky kterému už nebudeme svalovat naše životní problémy na ty ostatní kolem nás.

Je to pravidlo, které nás naučí hledat chybu v sobě samém. Chybu, kterou se budeme snažit vyřešit a vydat se cestou životního úspěchu. Vstup společně se mnou do světa nových možnosti osobního rozvoje.

1 dubna, 2020

Martin Vozný

Pin It on Pinterest

Share This