Každý den věnujeme pozornost mnohým informacím. Ještě aby ne. Žijeme v době nových médií, kde se na nás hrne miliony informací. Je sice určitě hezké, že tvůrci jednotlivých médií nás chtějí informovat, dokonce bych řekl, že i některé média jsou opravdu povedená. Jako vždy, tak i toto má své ALE.

Vždy je důležité si v těchto okamžicích vzpomenout na seberozvoj. Celý proces, kdy přijímáme informace z okolí, bychom mohli označit za proces, ve kterém odevzdáváme svůj čas do cizích rukou. Stáváme se subjektem cizí moci.

Je to okamžik, kdy od nás někdo nakupuje náš čas, a to dokonce zcela zdarma. Proces, ve kterém se nám v naší mysli ustanovují myšlenkové vzorce a celé to končí tím, že se o tom bavíme, probíráme to. Takovým typickým příkladem může být v dnešním světě politika, sport a další oblasti.

Určitě by někdo řekl, že je hezké se něčím zabývat a porozumět světu, jenže je právě na omylu. Jako klíčové je vždy porozumět sobě samému, nastavit si vlastní život a poté teprve řešit věci kolem nás. Mnoho lidí kolem nás se často podrobí tomu, že řeší problémy druhých. Na to prosím úplně zapomeňte. Ne, není to sobecké. Je to pouze cesta, kterou jste se vydali, chcete mít ve Vaší hlavě čisto. Toto čisto je důležité pro objevení vlastního potenciálu a osobní rozvoje, kterým se chcete vydat. Vždyť přeci každý z nás má plno nesplněných přání, vytoužených cílů. Nenechme proto nás samotné čekat a vydejme se jim vstříc.

Základním uvědoměním a receptem v tomto okamžiku je, neřešit problémy druhých a nezabývat se informacemi, které nás neseberozvíjí, ale doslova nám kradou čas. Já osobně toto celé považuji za jeden ze základních kamenů životního úspěchu, který nazývám Vypnutí rušivých elementů.

Více o základních kamenech se dočteš ve stejnojmenné elektronické knize s názvem ZÁKLADNÍ KAMENY ŽIVOTNÍHO ÚSPĚCHU. Knihu nalezneš na webu, je pro tebe připravena úplně zdarma.

3 dubna, 2020

Martin Vozný

Pin It on Pinterest

Share This