Dnešní článek navazuje svým obsahem na článek předešlý, pakliže sis ho ještě nepřečetl, tak určitě doporučuji. Nese název Soustředění.

V minulém článku ses dozvěděl, že je velice důležité si hlídat čemu věnujeme dnes a dennodenně svou pozornost, komu odevzdáváme nás čas a co si necháváme, aby nám vstupovalo do naší mysli. Ve většině případů se stává, že řešíme problémy druhých, zabýváme se politikou nebo dalšími oblastmi, které nám berou čas. Ponaučení, které vychází z tohoto problému je takové, že bychom neměli řešit problémy druhých lidí, a především nezabývat se informacemi, které nás neseberozvíjí. Ale jak na to?

V tomto kontextu je důležité si vytvořit tzv. filtr informací. Co tím mám na mysli? Přirovnejme to teď k fenoménu roušek. Základním účelem roušek bylo především zachytit viry a bakterie, abychom se navzájem nenakazili, jednalo se tedy jinými slovy také o jakýsi filtr. Zde je úplně problém stejný. Je důležité si v mysli vytvořit filtr, tedy jakousi roušku, která nás ochrání před informacemi, které nechceme, aby nám vstupovali do naší mysli. V opačným případě se staneme subjektem cizí moci, pěšákem, se kterým někdo pohybuje jako v divadelním představení.

A jak si takový filtr nastavit? To je přeci jen na Tobě. Klíčem v tomto kontextu může být tvůj potenciál, tvé silné stránky, které chceš nadále rozvíjet. Ostatní informace můžeš filtrovat, vypustit. Prosím Vás, se sobectvím to nemá nic společného, protože pouze ten, kdo má uspořádaný svůj život, jde si úspěšně za svým vysněným cílem, může podávat pomocnou ruku. Opačně to moc nefunguje, odevzdáváme naše poslední síly, a nemůžeme tudíž nikdy pomoc více.

4 dubna, 2020

Martin Vozný

Pin It on Pinterest

Share This