Během samotného dne jsme neustále zaplavovány mnohými informacemi. Dokonce můžeme mít pocit, že nám z toho doslova někdy bouchne hlava. Kolegové v práci po nás chtějí plno věcí, poté přijdeme domů, řešíme další vzniklé problémy, které vznikly v průběhu dne. Prostě toho máme až po krk. Tak to je, každý den stále dokola. Časem se může stát, že se náš stav promění do tzv. syndromu vyhoření. Častý fenomén dnešního života. Jak se tomuto vyvarovat?

Je důležité naučit se věnovat sobě samému čas. Celý den ho věnujeme neustále někomu jinému, tentokrát nastala ta správná chvíle pro mě. V tomto případě je důležité připomenout, že je třeba vše kolem Vás vypnout včetně různých chytrých zařízení.

Čas pro sebe samého je poměrně velice důležitým lékem. Je to okamžik, kdy vypnete kolem sebe rušivé elementy a začnete se soustředit na svou mysl. Toto doporučení nemá nic společného s žádnými esoterickými nauky. Je to prostor, ve kterém jsi Ty a tvé myšlenky, hledáš nová řešení a zklidňuješ celodenní chaos, který se během dne v tobě spustil. Uvidíš sám, má to blahodárné účinky. Čas pro sebe považuji za jeden ze Základních kamenů životního úspěchu na cestě za vysněným cílem.

6 dubna, 2020

Martin Vozný

Pin It on Pinterest

Share This