Již v minulém článku jsme se zmínili o pokoře ve vztahu k seberozvoji a příjímání nových informacích do života, které nám mohou posloužit ke splnění našeho přání.

Často mylná představa o pokoře je taková, kdy máme tendenci vnímat pokoru jako něco, kdy se před druhým plazíme po zemi, poskakujeme kolem někoho a máme být za to ještě vděčný. Vždy si v tomto kontextu musíme uvědomit, co ten druhý nám vlastně poskytuje? Jakou hodnotu pro nás vytváří? Proč jsme v jeho blízkosti?

Při odpovědi na tyto často dojdeme k takovému tvrzení, kdy po několika myšlenkových procesu zjistíme, že toho druhého potřebujeme. I když se nám to nelíbí, tak bychom měli být vděčný a časem třeba i tak odejít k někomu jinému pro rady, informace aj.

Úspěšný člověk o pokoře smýšlí poněkud jinak. Pokoru vnímá jako uvědomění své nedokonalosti a také jako bohatý zdroj seberozvoje. Je to tvůrčí proces, ve kterém se otevřeme svému okolí a veškeré dary, které nám jsou poskytovány za vytouženým cílem přijímáme, jsme za to vděčný.

Vydej se vstříc úspěšnému myšlení prostřednictvím tvůrčích principů. Jejich bližší interpretaci nalezneš v ebooku s názvem Tvůrčí principy životního úspěchu, který je zde na webu, a to úplně zdarma.

Čekají na tebe NOVÉ MOŽNOSTI OSOBNÍHO ROZVOJE.

4 května, 2020

Martin Vozný

Pin It on Pinterest

Share This