Když jsem přemýšlel, jak pojmenuji tento článek, tak jsem zrovna v tom momentě poslouchal píseň Protože to nevzdám. Samotný text mě natolik zaujal, proto jsem se rozhodl pojmenovat tento článek na základě jednoho z veršů v písni.

Jak již název článku napovídá, tak tentokrát se chci zastavit u informací ve vztahu k osobnímu rozvoji. Informace jsou jednak důležité v rámci naší kompetentnosti, jinými slovy, že jsme schopny vydat se na cestu svého nesplněného přání. Během samotné cesty ovšem zjišťujeme často, že dosavadní informace nám již nestačí a že je třeba nadále informace vyhledávat, třídit, a to proto, aby náš výsledek byl výborný.

V rámci druhé poloviny druhého odstavce jsem narazil ještě na jednu okolnost a ta se týká naší pýchy. Tento problém spočívá často v tom, že se již nechceme sebevzdělávat a veškeré informace, rady odmítáme, neboť si myslíme, že jsme dokonalý a všechno víme nejlépe. Samozřejmě tento je pro každého z nás velice špatný, neboť si vlastně zakazujeme samotné poznání, a tudíž se nevydáváme na cestu osobního rozvoje.

Celý problém by se poté dal shrnout do konfliktu mezi pokorou a pýchou. O pokoře si ale povíme někdy příště, přičemž již s tímto článek velice souvisí. Pokoru rovněž považuji za jeden tvůrčí princip životního úspěchu na cestě nesplněných snů.

Vydej se vstříc úspěšnému myšlení prostřednictvím tvůrčích principů. Jejich bližší interpretaci nalezneš v ebooku s názvem Tvůrčí principy životního úspěchu, který je zde na webu, a to úplně zdarma.

Čekají na tebe NOVÉ MOŽNOSTI OSOBNÍHO ROZVOJE.

4 května, 2020

Martin Vozný

Pin It on Pinterest

Share This