Během každého okamžiku svého života vstupujeme do situací, ve kterých musíme nalézat vhodná řešení. Vstupujeme do role umělce, který má v ruce štětec a prostřednictvím jednotlivých tahů určujeme směr vývoje. Ano, je to pouze metafora, ale není přeci daleko od pravdy.

Problémem ovšem zůstává, jak k takovému tahu v životě přistoupíme. Tahy úspěšných lidí se především opírají o ctnosti, které bych nazval v tomto kontextu tvůrčími principy. A jaké tvůrčí principy ti zaručí úspěšný malířský tah v životě?

Jde o ctižádostivost, činorodost, kompetentnost, důslednost, preciznost, skromnost, pokoru a vděčnost. Jedná se poměrně o dlouhý seznam, a to určitě zde nejsou vypsaný všechny.

Zamýšlel ses někdy v životě nad jednou z nich? Úspěšný člověk jednotlivé tvůrčí principy umí dokonale zamíchat jako malíř na své paletě. Výsledkem je umělecké dílo, které nabývá ohromné hodnoty. Ještě, aby ne, vždyť aukční síně mohou prodávat i tvé dílo.

Vydej se vstříc úspěšnému myšlení prostřednictvím tvůrčích principů. Jejich bližší interpretaci nalezneš v ebooku s názvem Tvůrčí principy životního úspěchu, který je zde na webu, a to úplně zdarma.

4 května, 2020

Martin Vozný

Pin It on Pinterest

Share This